Itakura stelt gerust: ‘Het deed pijn, daarom stopte ik, maar nu gaat het beter’

Ajax-verdediger Ko Itakura stelt gerust na enkelblessure bij Japan | VoetbalNieuws
Praat mee!

Ko Itakura moest geblesseerd naar de kant bij Japan. De Ajacied greep naar zijn enkel en baarde zorgen. Na afloop klonk er meteen opluchting.

Itakura moest er in minuut zestig af tijdens de oefenwedstrijd van Japan tegen Mexico, de centrumverdediger van Ajax voelde pijn aan zijn rechterenkel. Direct na het eindsignaal gaf hij aan dat het meevalt: 'Het deed pijn, daarom stopte ik. Nu de wedstrijd voorbij is, voel ik me alweer beter', aldus Itakura, tegen Japanse media. De topper in Californië eindigde in 0-0, Itakura startte in de basis naast landgenoot Tsuyoshi Watanabe.

De verdediger koppelt de klachten aan de overgang van Duitsland naar Nederland. 'Ik ben van Duitsland naar Nederland gegaan en ik voel een verschil in het veld. Dat veroorzaakte wat klachten, het is mogelijk dat dit mijn enkelblessure veroorzaakt heeft', zei hij. Eerder klonk uit Japan al iets soortgelijks: 'Nu voelt het na afloop een stuk beter', citeert SoccerKing hem,

Voor Ajax speelde Itakura in twee van de laatste drie competitieduels, uit bij FC Volendam maakte hij vlak voor de interlandbreak de gelijkmaker. Of hij dinsdagnacht tegen de Verenigde Staten in actie komt, is onbekend. Ajax hervat de Eredivisie op zaterdag 13 september in de Johan Cruijff Arena tegen PEC Zwolle.