Ten Hag direct al onder druk: dit schrijven de Duitse kranten na wederom puntverlies

Erik ten Hag staat nu al op de tocht bij Bayer Leverkusen. De club verspeelde in blessuretijd een riante 3-1 voorsprong tegen Werder Bremen, dat met tien man stond. Na de eerdere thuisnederlaag tegen Hoffenheim is de seizoenstart compleet mislukt. Duitse media maken korte metten met de Nederlander.
Volgens Bild verkeert Leverkusen na het vertrek van succestrainer Xabi Alonso en meerdere sterspelers in crisis. De krant schrijft dat Ten Hag het team tot nu toe geen herkenbaar gezicht heeft kunnen geven. "Ten Hag is het tot nu toe niet gelukt – ongeacht de grote veranderingen – het team een gezicht, contouren en structuur te geven.” Ook wordt zijn leiderschap in twijfel getrokken. "Twee dubbelwinnaars, Patrik Schick en Exequiel Palacios, maakten ruzie over wie de penalty moest nemen. Dat toont aan dat Die Werkself volledig leiderloos zijn.”
Bild stelt dat de directie al weken twijfelt aan de aanpak van Ten Hag. "De onzekerheid is voelbaar binnen de club. Ten Hag heeft intern al veel krediet verloren.” Volgens het medium vinden deze week gesprekken plaats over zijn toekomst. "De vraag is of hij tegen Eintracht Frankfurt op 12 september nog op de bank zit.”
Ook Kicker spaart Ten Hag niet. "Er is geen andere manier om het 3-3 gelijkspel te interpreteren na een 3-1 voorsprong en een tweede gele kaart voor Werder. Bayer speelde aanvankelijk efficiënt en agressief, maar verloor daarna volledig de grip.” De sportkrant wijst op fouten in de verdediging, maar legt uiteindelijk de verantwoordelijkheid bij Ten Hag. "Hoe open Bayer stond ondanks het overtal is net zo zorgwekkend als de fout van doelman Mark Flekken. Ten Hag uitte felle kritiek op zijn ploeg, maar indirect ook op zichzelf.”
De vergelijking met het rampjaar onder Gerardo Seoane drie jaar geleden is snel gemaakt. Toen stond Leverkusen na twee speelronden ook laag geklasseerd en werd de trainer begin oktober ontslagen. Alonso volgde hem destijds op en leidde de club naar haar eerste landstitel ooit. Volgens Bild zou een trainerswissel dit keer nog sneller kunnen volgen.









