Twee Nederlanders in de prijzen: dit is het team van het jaar in de Championship

Twee Nederlanders in de prijzen: dit is het team van het jaar in de Championship
Praat mee!

Het PFA Championship Team van het Jaar is bekendgemaakt en daarin zijn twee Nederlandse voetballers opgenomen: Joël Piroe (Leeds United) en Gustavo Hamer (Sheffield United). Beide spelers maakten grote indruk in het afgelopen seizoen.

Joël Piroe was met zijn 19 doelpunten en 6 assists een van de absolute uitblinkers bij kampioen Leeds United. De spits uit Wijchen, die in 2023 overkwam van Swansea City, was niet alleen clubtopscorer, maar ook een van de meest efficiënte aanvallers van de competitie. Na eerdere jaren bij onder meer Jong PSV, Sparta en Swansea, lijkt Piroe zich inmiddels helemaal te hebben gevestigd in het Engelse voetbal.

Ook Gustavo Hamer werd beloond voor een ijzersterk seizoen bij Sheffield United. De middenvelder, geboren in Brazilië maar op jonge leeftijd naar Nederland verhuisd, speelde een bepalende rol met zijn spelinzicht, scorend vermogen en leiderschap. Hamer is bezig aan zijn tweede seizoen bij The Blades na zijn transfer van Coventry City en bewees opnieuw van waarde te zijn in de Championship.

Verder werd doelman James Trafford, inmiddels overgestapt naar Manchester City, uitgeroepen tot Speler van het Jaar dankzij zijn 29 clean sheets voor Burnley. De ploeg leverde samen met Leeds de meeste spelers aan het Team van het Jaar.