PSG draait het helemaal om en wint de Super Cup na strafschoppen

In een sfeervol Stadio Friuli in Udine heeft Paris Saint-Germain woensdagavond de UEFA Super Cup gewonnen tegen Tottenham Hotspur. De Londenaren leken lang op weg naar een knappe prestatie tegen de Franse kampioen, maar de Champions League-winnaar was uiteindelijk na strafschoppen te sterk.
De wedstrijd begon evenwichtig, met beide ploegen die probeerden grip te krijgen op het middenveld. PSG wist in de openingsfase enkele gevaarlijke momenten te creëren, maar doelman Guglielmo Vicario stond steeds op de juiste plek. Net voor rust sloeg Tottenham toe. Na een standaardsituatie belandde de bal bij Micky van de Ven, die koel afrondde en zijn ploeg op voorsprong zette: 0–1. De timing kon niet beter, want PSG moest met een achterstand de kleedkamer in.
Na de pauze zette de Franse formatie aan voor de gelijkmaker, maar het was opnieuw Tottenham dat toesloeg. In de 53e minuut kopte Cristian Romero raak uit een perfect getrapte vrije trap: 0–2. Invaller Lee Kang-in maakte het duel spannend door de 2-1 binnen te schieten, terwijl de Champions League-winnaar in de blessuretijd zelfs nog op 2-2 kwam door een kopbal van Goncalo Ramos.
En dus moesten strafschoppen de beslissing brengen. Door twee missers van Tottenham Hotspur, mede één van Micky van de Ven, won PSG de reeks met 4-3 en gaan de Fransen dus aan de haal met de Super Cup.









