Dit is waarom Fenerbahçe woedend is na seizoensstart Süper Lig

Dit is waarom Fenerbahçe woedend is na seizoensstart Süper Lig
Praat mee!

Nog voordat Fenerbahçe zelf in actie kwam, heeft de Turkse topclub hard uitgehaald naar de arbitrage en de nationale voetbalbond TFF. Aanleiding is de competitiestart van rivaal Galatasaray, dat met 0-3 won van Gaziantep. De thuisploeg speelde een groot deel van de wedstrijd met tien man en zag Galatasaray twee strafschoppen krijgen.

In een fel statement schrijft Fenerbahçe dat er sprake is van een bekend patroon. De club spreekt van 'arbitrale beslissingen die al jaren in het geheugen van voetbalfans gegrift staan en opnieuw in het voordeel van dezelfde ploeg uitpakken'. Volgens Fener is vanaf de eerste speeldag duidelijk dat 'hetzelfde scenario opnieuw in gang is gezet' en moet de TFF de scheidsrechterscommissie MHK ter verantwoording roepen.

De beschuldigingen gaan verder: Fenerbahçe wijst op vermeende connecties tussen Galatasaray en beleidsbepalers binnen de TFF en MHK. Daarbij wordt specifiek gewezen op de aanstelling van VAR en scheidsrechter Ali Şansalan. 'Deze corrupte structuur in het Turkse voetbal zal vroeg of laat verantwoording moeten afleggen', aldus de club, die dinsdag de return tegen Feyenoord speelt in de Champions League-kwalificatie.

Vorig seizoen dreigde Fenerbahçe zich terug te trekken uit de Süper Lig na ongeregeldheden bij Trabzonspor, waarbij spelers op het veld werden belaagd. Voorzitter Ali Koç noemde toen al de behandeling van de club 'onaanvaardbaar'.