Ajax plukt toptalent weg bij Barcelona: Gómez Saus tekent tot 2028

Ajax heeft Eloi Gómez Saus aangetrokken. De middenvelder komt over van FC Barcelona en tekent tot 2028. Daarmee hebben de Amsterdammers hun jeugdopleiding een nieuwe impuls gegeven.
De zestienjarige Gómez Saus sluit aan bij Ajax O17. Hij speelde afgelopen seizoen in de O16 van Barcelona en viel op tijdens het Marveldtoernooi, waar hij werd uitgeroepen tot beste speler. Ook in een oefenduel tegen Ajax O16 maakte hij indruk. Volgens directeur voetbal Marijn Beuker past Gómez Saus perfect in het spel van Ajax. De recht- en controlerende middenvelder is technisch vaardig, denkt snel en zoekt vaak de weg vooruit. Ajax volgde hem al langere tijd en greep toe toen duidelijk werd dat zijn contract in Spanje afliep.
Met de komst van Gómez Saus zet Ajax de versterking van de jeugdopleiding voort. Eerder werden onder meer Roméo Garnier, Joshua Bastien en Luca Nas toegevoegd aan de O17-selectie. Beuker en technisch directeur Alex Kroes werken aan een bredere kwaliteitsinjectie, waarbij in vrijwel iedere leeftijdsgroep nieuwe spelers zijn aangetrokken.
De transfer van Gómez Saus is na de laatste formaliteiten eindelijk ook officieel afgerond. Zijn overstap maakt deel uit van de bredere zomeroperatie waarbij Ajax meerdere talenten binnenhaalde.









