Ajax zoekt vervanger na pijnlijke exit: ‘Er moet kwaliteit bij komen’

Heitinga bevestigt Hato-vertrek naar Chelsea | VoetbalNieuws
Praat mee!

John Heitinga bevestigt het aanstaande vertrek van Jorrel Hato naar Chelsea. De trainer van Ajax noemt het een bittere pil. Wat zegt Heitinga precies? VoetbalNieuws.nl zet zijn uitspraken op een rij.

Wat zegt Heitinga over het vertrek van Hato?

'Jorrel Hato, een zelf opgeleide jongen en dat is natuurlijk een sterkhouder die vertrekt,' zegt Heitinga tegen Ziggo Sport. 'Erg vervelend, ik had hem liever nog een jaartje gehad. Maar goed, dit hoort ook bij Ajax-spelers: mooie transfer voor hem. En al dat andere: er zal nog veel speculatie volgen.' Ajax speelde de laatste oefenwedstrijd tegen AS Monaco gelijk.

Heitinga bevestigt dat Ajax zich op Ko Itakura van Borussia Mönchengladbach richt als mogelijke opvolger. 'Het mag een feit zijn dat we gecharmeerd zijn van Ko Itakura,' aldus de trainer. 'Maar er zijn meerdere spelers die hier wel in de smaak vallen en daar wordt hard aan gewerkt. Ik ga er wel vanuit dat er nog genoeg kwaliteit bij gaat komen.'

Feyenoord lijkt Ajax voor te zijn met een bod van 10 à 11 miljoen euro. Ajax bood naar verluidt 7,5 miljoen euro, met bonussen tot tien miljoen. Toch blijft Heitinga hoopvol over versterkingen, maar zegt niets over andere concrete targets.