Drama voor Vitesse compleet: Arnhemmers krijgen de proflicentie niet terug

Vitesse krijgt de proflicentie niet terug
Update: 31 juli 2025 om 21:25
Praat mee!

Vitesse krijgt de proflicentie niet terug. Dat is het besluit dat genomen is door de beroepscommissie licentiezaken. Daarmee houdt Vitesse na 133 jaar op te bestaan, al gaat de club naar alle waarschijnlijkheid nog wel naar de rechter.

De KNVB wees donderdag het beroep van de club af, waarmee het doek valt voor de Arnhemmers in het betaald voetbal. Na jaren van financiële problemen en wanbeheer blijkt de schade onherstelbaar. Door de beslissing komt Vitesse dit seizoen niet uit in de Keuken Kampioen Divisie. De competitie zal met 19 teams worden gespeeld. De club voldeed volgens de beroepscommissie niet aan de voorwaarden voor betaald voetbal, waaronder het op tijd aanleveren van financiële gegevens.

Hoewel een groep Nederlandse investeerders (Plan Sterkhouders) recent een akkoord bereikte over een overname, kwam dit te laat om de licentie te redden. Eerder stond Vitesse al op –12 punten vanwege opgelegde sancties, maar ook die maatregel vervalt nu. Vitesse, opgericht in 1892, verdwijnt daarmee na 131 jaar uit het profvoetbal. Mogelijk maakt de club een doorstart in het amateurvoetbal, afhankelijk van goedkeuring door de KNVB. Vitesse kan de beslissing nog aanvechten bij de burgerlijke rechter