Nieuwe klap voor Promes: raadsman vervolgd wegens lekken naar criminelen

Advocaat Quincy Promes strafrechtelijk vervolgd in België | VN
Praat mee!

Cem Polat, de advocaat van Quincy Promes, wordt in België strafrechtelijk vervolgd wegens het doorspelen van vertrouwelijke informatie aan zware criminelen. Volgens De Telegraaf ziet justitie hem als spil in een groot drugsnetwerk.

Polat wordt door Belgische rechercheurs omschreven als een 'uberspin' binnen de organisatie rond cocaïnesmokkelaar Flor Bressers. De verdenking komt voort uit pgp-berichten waarin Polat volgens het Openbaar Ministerie fungeerde als 'boodschappenjongen'. Hij zou vertrouwelijke Nederlandse politierapporten hebben doorgespeeld. De zaak draait om een smokkel van drieduizend kilo cocaïne.

Polat ontkent en stelt enkel binnen de Nederlandse wet te hebben gehandeld. Hij benadrukt nooit in België als raadsman te hebben opgetreden. In Nederland werd hij eerder al buiten vervolging gesteld, ook de deken van de Orde van Advocaten Midden-Nederland zag geen reden voor tuchtrechtelijke stappen.

De zaak kan grote gevolgen hebben voor Promes. De oud-international zit vast in afwachting van zijn hoger beroep. Als Polat wordt veroordeeld, moet Promes op zoek naar een nieuwe raadsman.