'Twintig goals, veertien assists: Ajax en Barça vechten om Braziliaanse parel'

Ryan Roberto is dit seizoen de grote blikvanger in de jeugd van Flamengo. Met twintig doelpunten en veertien assists in 33 duels voor het Onder-17-team heeft hij zich in de kijker gespeeld bij clubs als Ajax en FC Barcelona.
Volgens Globo heeft Ajax al contact gelegd met de entourage van de Braziliaanse linksbuiten. Ook FC Barcelona heeft interesse, terwijl Athletico Paranaense eerder al een bod uitbracht. Flamengo wees dat voorstel af. Roberto kwam in 2023 over van Athletico en is mede-eigendom van beide clubs. De club uit Rio de Janeiro bezit vijftig procent van zijn rechten, met een optie om twintig procent extra te kopen voor 1,5 miljoen euro.
De aanvaller is opgeroepen voor de Braziliaanse nationale ploeg Onder-17, die zich voorbereidt op het WK. Ondertussen traint hij regelmatig mee met het Onder-20-elftal van Flamengo en hoopt hij op een doorbraak bij de profs. Trainer Filipe Luís staat bekend als iemand die jeugd kansen geeft, wat Roberto ertoe aanzet voorlopig voor zijn kans bij Flamengo te gaan.
Ajax kan pas vanaf maart 2026 formeel toeslaan, wanneer de aanvaller achttien jaar wordt. Tot die tijd zal het de concurrentiestrijd met onder meer Barcelona scherp in de gaten moeten houden.









