Licentiecommissie trekt proflicentie Vitesse wederom in, club beraadt zich over beroep

Licentiecommissie trekt proflicentie Vitesse wederom in, club beraadt zich over be
Update: 10 juli 2025 om 17:43
Praat mee!

De onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB heeft besloten de proflicentie van Vitesse per elf juli in te trekken. De commissie stelt dat de Arnhemmers structureel en langdurig het licentiesysteem hebben omzeild en ondermijnd. Het voortbestaan van de 133-jarige club is daarmee in groot gevaar.

Vorig jaar verloor Vitesse ook al tijdelijk de licentie. Toen wist de club via de beroepscommissie net op tijd deelname aan de Keuken Kampioen Divisie veilig te stellen. Ook nu lijkt een beroep de enige optie. Mocht dat mislukken, dan kan Vitesse nog naar de voorzieningenrechter stappen. Die kijkt enkel of er procedurele fouten zijn gemaakt.

De licentiecommissie verwijt Vitesse dat gemaakte afspraken niet zijn nagekomen. Onafhankelijke commissarissen en een stichting die witwasrisico’s moesten beperken, zijn alweer ontbonden. Ook zijn aandelen zonder grondig onderzoek naar nieuwe eigenaren overgedragen. Volgens de commissie brengt de club zo de integriteit en continuïteit van het profvoetbal in gevaar.

De Sterkhouders willen Vitesse overnemen en de structuur aanpassen. Toch ziet de commissie dat niet als voldoende waarborg. Vitesse liet weten teleurgesteld te zijn en kondigde kritische reflectie aan. De centrale spelersraad en trainersraad hadden juist hun vertrouwen uitgesproken.