Vrijheid ver weg: Promes moet langer vast blijven tot zaak in 2026

Quincy Promes moet in de gevangenis blijven zitten. Het is nog onduidelijk tot wanneer, maar de rechtbank acht hem vluchtgevaarlijk. Eerder tijdens de rechtzaak maakte de advocaat van de oud-aanvaller van onder andere Ajax bekend dat twee voetbalclubs nog geïnteresseerd zijn en dat hij terecht kan in Dubai, maar ook in Letland.
Voor het eerst in zijn strafzaak is Promes aanwezig in de rechtbank van Amsterdam om zijn eigen zaak bij te wonen. Het gaat ook onder andere over zijn voetbalcarrière en er is nog altijd interesse in de diensten van de aanvaller. Zo wil zijn afgelopen werkgever, Dubai United FC, nog altijd met hem door. Ook zou er interesse zijn vanuit Letland. Het is onbekend om welke club het gaat.
De advocaat van Promes wil dat hij snel weer weg mag uit Nederland. 'Deze en volgende maand beginnen de voetbalcompetities', schrijft journalist Wesley Meijer die aanwezig is bij de zitting. 'Volgens Polat heeft Promes in Dubai laten zien zich te kunnen houden aan schorsingsvoorwaarden. Dus met een schorsing/opheffing kan hij op z'n minst zijn conditie op peil houden.'
Het is onduidelijk hoeveel wedstrijden Promes afgelopen seizoen speelde in Dubai. Dubai United FC komt uit op het tweede niveau en verschillende keren verschenen op social media filmpjes van de aanvaller. De ambities van Promes zijn ook duidelijk. 'Ik wil zo snel mogelijk in vorm raken en mijn ambities liggen op het hoogste niveau', zegt Promes zelf.
Update:
Promes moet in de gevangenis blijven zitten. Het hof heeft dat besloten, zo meldt journalist Meijer. Het zal minimaal tot 2026 zijn, maar er moet ook nog onderzoek gedaan worden. Daarnaast is er nog geen datum gepland en dus is het onzeker tot wanneer Promes in eerste instantie in de gevangenis zit. De rechtbank oordeelde dat de voetballer vluchtgevaarlijk is en dat de rechtsorde geschokt zou zijn als Promes vrijgelaten zou worden.









