Bevestiging van Emanuelson zelf: 'Spelers van Ajax beter maken'

Volgens De Telegraaf heeft Ajax een akkoord bereikt met Urby Emanuelson. Er is volgens de krant witte rook tussen de beide partijen. Emanuelson zal een contract van meerdere jaren tekenen in de Johan Cruijff Arena.
De 39-jarige Urby Emanuelson voegt zich bij Marcel Keizer en Frank Peereboom als derde assistent van Heitinga. De Telegraaf meldde dat het akkoord lang op zich liet wachten omdat de invulling van de functie nog niet duidelijk was. Emanuelson trainde het afgelopen seizoen al Jong Ajax samen met Peereboom en werkte daarvoor bij FC Utrecht als assistent.
Tijdens wedstrijden zal Emanuelson plaatsnemen op de (pers)tribune. Op dit moment werkt hij ook nog als analist voor Ziggo Sport tijdens het EK Onder-21 in Slowakije. Jong Oranje speelt woensdag de halve finale tegen Jong Engeland. Of Emanuelson bij die wedstrijd nog aanwezig zal zijn om zijn huidige werk voort te zetten is nog onduidelijk. Wel vertrok hij al eerder naar de hoofdstad om mogelijk met Ajax te praten.
Emanuelson kwam als speler uit voor Ajax, AC Milan, Fulham, AS Roma en diverse andere clubs. Hij speelde 255 officiële wedstrijden voor Ajax en veroverde meerdere KNVB Bekers en Johan Cruijff Schalen. Ook stond hij in de selectie van Nederlands elftal en Jong Oranje en won hij het EK Onder-21 in 2007.
Update:
Waar De Telegraaf het nieuws als eerste meldde kwam Emanuelson zelf snel met de bevestiging. 'Nieuws is eruit', begint hij met een bericht op het social medium platform X. 'Ik was weer veel te veel in het nieuws afgelopen dagen. Terug naar orde van de dag. Onze spelers beter maken.'