Kroes over Heitinga: ‘Hij is klaar om Ajax naar een hoger niveau te brengen’

Kroes over Heitinga: ‘Hij is klaar om Ajax naar een hoger niveau te brengen’
PRAAT MEE!

Technisch directeur Alex Kroes is blij met de aanstelling van John Heitinga als nieuwe hoofdtrainer van Ajax. Volgens Kroes was het enthousiasme wederzijds en kwam de beslissing na goede gesprekken snel tot stand. "Ik ben blij dat we deze keuze snel hebben kunnen maken."

Voor Kroes is Heitinga de juiste man op het juiste moment. "Hij is ambitieus en een voetbalfreak. Vorig jaar stond hij ook al op onze lijst. Toen dachten we dat hij nog niet klaar was voor deze stap, maar nu wel. Ik denk dat hij veel geleerd heeft in Liverpool en dat hij klaar is om Ajax de volgende stap te laten zetten."

Dat Heitinga dag en nacht met voetbal bezig is, ziet Kroes als een voorwaarde voor succes. "Je moet simpel gezegd 24 uur per dag met het vak bezig zijn. Je moet positief gek zijn om trainingen tot in detail voor te bereiden. Je moet het maximale eisen van jezelf, je staf en je spelers. We willen vooruit met Ajax. Daar moet de trainer de leider in zijn."

Kroes en Heitinga spraken elkaar de afgelopen periode regelmatig, ook informeel. "Zo af en toe dronken we al een kopje koffie. We vroegen hem ook hoe het ging in Liverpool. Zijn zoon Lennox zit in de jeugdopleiding, dus het contact was er." Toen Francesco Farioli zijn vertrek aankondigde, werd er snel geschakeld. "Alle mensen die binnen Ajax iets over voetbal te zeggen hebben, hebben de koppen bij elkaar gestoken. Heitinga stond op de shortlist. Daarna zijn we gaan doorpakken."

Ook Marcel Keizer tekende voor twee jaar als assistent-trainer. Kroes noemt hem 'complementair aan John'. "Hij brengt extra ervaring mee. Ook hij heeft met Arne Slot gewerkt. Ze vullen elkaar mooi aan. John is de hoofdtrainer, hij zet de lijnen uit. De verdere stafinvulling gaan we nog samen bepalen."