'Gesprekken met Keizer waren al gaande vóór vertrek Farioli bij Ajax'

Ajax heeft Marcel Keizer al rond het slot van het seizoen benaderd als mogelijke versterking voor de technische staf. Dat gebeurde zelfs vóór het vertrek van Francesco Farioli. Keizer bedankte toen voor de hoofdrol, maar zou wel openstaan voor een functie op de achtergrond.
Tijdens het duel tegen FC Twente op 18 mei, waarin Ajax met 2-0 won, sprak technisch directeur Alex Kroes al met Keizer. Met die informatie komt het Algemeen Dagblad naar buiten. Een dag later kondigde Farioli zijn vertrek aan. Uit die gesprekken kwam ook al de naam van John Heitinga naar voren, die nu in beeld is als hoofdtrainer. Keizer en Heitinga vormden eerder een succesvol duo bij Jong Ajax in 2016.
Heitinga, die in 2023 als interim een sterke indruk maakte, werkte het afgelopen jaar als assistent bij Liverpool onder Arne Slot. Ajax wil komend seizoen weer herkenbaar en aanvallend voetbal spelen. De combinatie van Heitinga als praktijkman en Keizer als denker moet dat mogelijk maken. Heitinga moet nog wel uit zijn contract worden gekocht bij Liverpool.
Volgens het Algemeen Dagblad en De Telegraaf krijgt het duo de taak om Ajax sportief te hervormen. De club wil bezuinigen, talent ontwikkelen en zich via de Eredivisie opnieuw voor de Champions League plaatsen. Een officiële bevestiging van Ajax is nog niet gegeven.