Real Madrid heeft trainer binnen: gewilde Xabi Alonso tekent in Spaanse hoofdstad

Real Madrid heeft de komst van Xabi Alonso aangekondigd. De Spaanse hoofdtrainer was ruim een jaar lang dé trainerstarget van De Koninklijke en zal vanaf het komende seizoen de vertrekkende Carlo Ancelotti opvolgen.
Alonso wist in het seizoen 2023/24 op overtuigende wijze de Bundesliga te winnen met Bayer Leverkusen en de trainer wist direct de interesse van Real Madrid te genereren. De voormalig middenvelder speelde zelf bij de Madrilenen en leek vorig seizoen al even op weg naar Spanje, maar destijds besloot de oefenmeester om nog een seizoen bij Leverkusen te blijven.
Die Werkself werden dit seizoen tweede in de Bundesliga en Alonso heeft besloten te vertrekken uit Duitsland. De Spanjaard tekent een driejarig contract en gaat na het WK voor Clubs aan de slag bij Real. Ancelotti vertrekt naar Brazilië om daar het bondscoachschap over te nemen. Alonso was in het verleden zeer succesvol bij Real Madrid, in die periode won hij zes titels. Real onthut dat Alonso op 1 juni al start, wat zou betekenen dat hij direct begint met het WK voor clubs.