Vitesse opnieuw op de vingers getikt door de KNVB: wederom punten in mindering

Opnieuw puntenaftrek voor Vitesse door KNVB: rol Parry onder vuur | VN
Update: 11 april om 17:00

De KNVB heeft Vitesse opnieuw gestraft met puntenaftrek. De club voldoet niet aan de informatieplicht rondom de aandelenovername. De rol van Coley Parry blijft daarbij centraal staan.

Voor de derde keer dit seizoen heeft Vitesse punten in mindering gekregen van de licentiecommissie van de KNVB, zo melden Voetbal International en De Telegraaf.. De Arnhemse club ziet zijn puntentotaal in de Keuken Kampioen Divisie zakken naar zes. Zonder straffen zou Vitesse veertiende hebben gestaan. De KNVB meldt dat Vitesse ondanks herhaalde verzoeken essentiële informatie over de overnameconstructie niet heeft aangeleverd. Daarbij gaat het vooral om de rol van de eerder afgewezen eigenaar Coley Parry.

Vitesse stelde in januari vijf nieuwe investeerders aan. Toch vermoedt de licentiecommissie dat Parry nog steeds invloed uitoefent. Die verdenking wordt gevoed door berichten dat hij samen met Dane Murphy, de nieuwe rvc-voorzitter, op zoek is naar financiering. Vitesse ontkent dat er verbanden zijn met Parry's Common Group.

Trainer John van den Brom zit ondertussen in onzekerheid over zijn toekomst. De nieuwe aandeelhouders weigeren met media te spreken. Vitesse overweegt in beroep te gaan, maar geeft aan een dialoog met de KNVB te prefereren.