Waarom Steven Bergwijn voor altijd de recordaankoop van Ajax zal blijven

Ajax verandert onder Alex Kroes van koers op de transfermarkt. Grote uitgaven zoals bij Steven Bergwijn zijn verleden tijd en gaan in de toekomst ook niet meer plaatsvinden, zo schetst het Algemeen Dagblad.
Volgens het AD wordt intern benadrukt dat de club geen bedragen van 31 miljoen euro meer betaalt. Ajax gaat winkelen in een ander segment, waarbij transfers boven de tien miljoen euro nog maar zelden zullen voorkomen. Het voorbeeld dat wordt aangehaald, is de transfer van Bergwijn in de zomer van 2022. Ajax legde destijds een hele smak met geld neer voor de toenmalig Oranje-international, die in de zomer van 2024 voor ruim twintig miljoen werd verkocht aan Al-Ittihad.
Ook op andere vlakken heeft de club ingegrepen. De reorganisatie is afgerond, meldde De Telegraaf afgelopen woensdag al. De afgelopen maanden zijn vooral stafleden buiten het voetbal zelf vertrokken. Eén van de dingen die ook zijn doorgevoerd, is de invloed van de media-afdeling. Zij zijn niet langer welkom bij de trainingen omdat daar simpelweg de mankracht even niet voor is, aldus het AD.
Ajax blijft actief op de transfermarkt, maar met scherpere financiële grenzen. De recordaankoop van Bergwijn lijkt daarmee voor altijd het hoogste bedrag dat de club ooit heeft uitgegeven.