Kritiek voor PSV-doelman Benítez: 'Hij heeft me nooit overtuigd'

Walter Benítez staat vandaag opnieuw onder de lat in de topper tegen Ajax, maar zijn status bij PSV is allerminst onaantastbaar. Verschillende keepersspecialisten laten bij de NOS hun licht schijnen op de doelman en vinden dat de Argentijn te weinig toevoegt op cruciale momenten.
Frans Hoek, voormalig keeperstrainer van Oranje, ziet dat Benítez het aan kwaliteit niet ontbreekt, maar mist iets wezenlijks. "We weten allemaal wat voor niveau hij kán halen. Alleen komt dat er nu te weinig uit. In moeilijke fases zie je geen keeper die PSV erdoorheen sleept", zegt hij tegenover de NOS. Volgens Hoek had Benítez op bepalende momenten het verschil kunnen maken, maar bleef de doelman onzichtbaar.
De cijfers ondersteunen die kritiek. Statistiekenbureau Opta becijferde dat Benítez in 2025 het laagste reddingspercentage van de eredivisie heeft (51,4 procent), onder alle keepers met minimaal vijf reddingen. Een opvallende terugval voor een club die nog altijd meedoet om de titel.
Edwin Zoetebier, tussen 2004 en 2006 zelf PSV-doelman, is bij de NOS uitgesproken kritisch. "Hij heeft goede reflexen en is sterk in de één-tegen-één, maar oogt kwetsbaar bij voorzetten. In de lijn met Van Beveren, Van Breukelen en Gomes hoort hij simpelweg niet. Ik vind hem niet PSV-waardig." Ook het feit dat Benítez nog geen contractverlenging heeft, wijst volgens hem op twijfel binnen de club. "Als hij topprioriteit was, had PSV dat al geregeld."
Harm Zeinstra, oud-prof en schrijver van de Keeperscode, wijst op positioneringsfouten bij tegengoals tegen Arsenal en Heerenveen. "Hij staat bij voorzetten vaak niet goed opgesteld. Daardoor maakt hij het zichzelf lastig bij ogenschijnlijk houdbare ballen", legt hij uit. Volgens Zeinstra mist Benítez een duidelijk wapen. "Hij heeft me in tweeënhalf jaar nooit echt overtuigd. "Wat is nou zijn grootste kwaliteit? Misschien zijn reactievermogen, maar van een doelman van PSV mag meer worden verwacht."