Ajax en AZ trakteren neutrale kijker op spektakel en schieten weinig op met punt

Ajax en AZ hebben de neutrale kijker zondag getrakteerd op een spectaculair duel. In de eerste helft gebeurde er niet veel, maar in het tweede bedrijf bood de wedstrijd álles: twee rode kaarten, vier goals en veel ophef. Uiteindelijk schieten beide ploegen weinig op met een punt: 2-2.
Trainer Francesco Farioli hield donderdag expres zijn basiskrachten aan de kant tegen Eintracht Frankfurt en daarom startte de Italiaan ook met zijn sterkste elf tegen de Alkmaarders. In de eerste helft was het voornamelijk slordig aan beide kanten en werd er strategisch en defensief gevoetbald. Van enorme kansen was dan ook geen sprake in het eerste bedrijf: Ajax leek gevaarlijker in de combinaties, maar dat leidde nooit tot uitgespeelde kansen.
In de tweede helft ging het duel volledig los. Zico Buurmeester schoot na een klein uur tegen de verhoudingen raak, nadat Kenneth Taylor een halve minuut eerder nog de buitenkant van de paal raakte. AZ, die al lange tijd angstgegner is, leek die titel weer waar te gaan maken. Anton Gaaei kon direct na de 0-1 echter voor de gelijkmaker zorgen door hard binnen te schieten.
We zijn los in Amsterdam 🔥
— ESPN NL (@ESPNnl) March 16, 2025
52' Z. Buurmeester ⚽️
58' A. Gaaei ⚽️#ajaaz
In het laatste half uur van het duel gebeurde er veel. Gaaei pakte een directe rode kaart na ingrijpen van de VAR vanwege een tackle op de enkel van Buurmeester. AZ kreeg daarmee een voordeel, maar dat duurde slechts enkele seconden: Alexandre Penetra greep in bij Brobbey en mocht ook vertrekken met een tweede gele kaart. Na de rode kaart van AZ ontstond er een minutenlang durend opstootje en was AZ het pertinent oneens met de beslissing. Trainer Maarten Martens dreigde zelfs met zijn ploeg van het veld te stappen.
In de slotfase bleef het chaotisch. Ibrahim Sadiq kopte in minuut 82 binnen via een hoekschop, maar in de eerstvolgende aanval zorgde Ajax weer voor een gelijke stand: invaller Oliver Edvardsen kon profiteren van een ketser van Rome-Jayden Owusu-Oduro.