Buijs over trainerschap bij Feyenoord: 'Ik heb het idee dat ik gevolgd word'

Dit zegt Buijs over een eventuele toekomst als hoofdtrainer van Feyenoord
Update: 7 maart om 22:03

Danny Buijs is bezig aan een sterk seizoen met Fortuna Sittard, maar ziet dat de stap naar een grotere club lastig blijft. In een interview met het Algemeen Dagblad spreekt hij openhartig over zijn ambities, Feyenoord en de selectieve toelating tot de KNVB-trainerscursus.

Hoewel Buijs zich gewaardeerd voelt als trainer, merkt hij dat een topclub niet zomaar aan zijn deur klopt. Vooral bij Feyenoord, de club waar hij als speler actief was, lijkt zijn naam nooit serieus in beeld. "Ik heb niet het gevoel dat ik helemaal niet gevolgd word, maar de vraag is: wie geeft je die kans? Vaak ben je afhankelijk van één man, meestal de technisch directeur", zegt Buijs tegenover de krant. Hij werd eerder al genoemd bij FC Utrecht, maar de club koos uiteindelijk voor Michael Silberbauer. Toch twijfelt hij niet aan zijn toekomst. "Als ik blijf presteren en mezelf blijf ontwikkelen, komt die volgende mooie kans vanzelf. En dan ben ik er klaar voor."

De trainer verwijst naar Arne Slot, die mede dankzij Frank Arnesen bij Feyenoord belandde en nu geweldig presteert bij Liverpool. "Had Arnesen hem niet gehaald, dan was Arne misschien nooit zo snel zo ver gekomen. Dat is hoe de voetballerij werkt", aldus Buijs. De oud-speler van onder andere Feyenoord gelooft dat goed presteren uiteindelijk beloond wordt. "Als je bij FC Groningen en Fortuna goed werk levert, kun je dat ook bij een grotere club. Die overtuiging heb ik."

Buijs heeft ook kritiek op de KNVB-trainerscursus, waar hij de selectieprocedure in twijfel trekt. De oefenmeester noemt het voorbeeld van Pascal Bosschaart, die Feyenoord hielp in de Champions League maar niet wordt toegelaten tot de cursus. "Je hebt ook hier iemand nodig die het in je ziet zitten. En dat is niet altijd even eerlijk", zegt Buijs.

Daarnaast vindt Buijs dat de opleiding zelf onder de loep genomen moet worden. "Als je eenmaal wordt toegelaten, slaag je volgens mij altijd. Ik zou als KNVB eerder kijken of de cursus überhaupt goed genoeg is om je diploma te halen. Want een papiertje betekent niet automatisch dat je een succesvolle trainer wordt", aldus Buijs.