Nieuwe twist in zaak-Rubiales: justitie wil rechtszaak overdoen

Nieuwe wending in zaak-Rubiales: mogelijk nieuw proces - VN

De zaak rond Luis Rubiales krijgt een opvallende wending. De Spaanse justitie wil het proces over de omstreden kus met Jenni Hermoso opnieuw laten plaatsvinden. De reden: vermeende fouten tijdens de rechtszaak.

De Spaanse aanklager heeft de uitspraak, waarbij de oud-voorzitter van de Spaanse voetbalbond (RFEF) een boete van 10.800 euro kreeg, aangevochten. Dat melden diverse Spaanse media. Volgens de aanklager is er sprake geweest van 'indefensie en willekeur'. Er zouden cruciale bewijzen zijn geweigerd en belangrijke vragen niet gesteld hebben mogen worden.

De rechter zou deze bewijzen en vragen onterecht hebben geweigerd, stelt de aanklager. Daarom wil justitie dat de rechtszaak overgedaan wordt. Dit zou betekenen dat Rubiales opnieuw voor de rechter moet verschijnen, wat de zaak verder kan vertragen.

Sinds het incident tijdens het WK voor vrouwen in 2023 ligt Rubiales onder vuur. Dit nieuwe verzoek van de Spaanse justitie houdt de kwestie volop in de schijnwerpers. De uiteindelijke beslissing ligt nu bij de Audiencia Nacional.