Deze sterkhouder van AZ mist de bekerfinale door een schorsing

AZ zonder Penetra in bekerfinale door schorsing | VoetbalNieuws

Maarten Martens kan in de bekerfinale niet beschikken over een sterkhouder achterin. De KNVB bevestigt dat er een schorsing is uitgedeeld na de halve finale tegen Heracles Almelo. Wie is er geschorst en hoe kwam dit tot stand? VoetbalNieuws.nl legt het aan je uit.

Welke AZ verdediger is er niet bij in de finale van de KNVB Beker?

Alexandre Penetra is geschorst voor de KNVB Bekerfinale. De verdediger van AZ kreeg in de halve finale tegen Heracles Almelo twee gele kaarten en mag daardoor niet in actie komen tegen Go Ahead Eagles. AZ bereikte de finale na een zenuwslopende penaltyreeks, waarin het uiteindelijk met 4-3 won. Go Ahead Eagles schakelde verrassend PSV uit en zal in De Kuip strijden om de eerste grote prijs sinds 1965.

Waarom mag Penetra niet spelen in de finale van de KNVB Beker?

De halve finale tussen Heracles en AZ eindigde na negentig minuten in een 2-2 gelijkspel. In de 65e minuut kreeg Penetra zijn eerste gele kaart van scheidsrechter Serdar Gözübüyük. Tijdens de strafschoppenserie volgde een tweede, waardoor hij uiteindelijk dus geschorst is. Aangezien hij zijn tweede gele kaart tijdens de reeks kreeg mocht hij wel op het veld blijven staan voor de strafschoppen. De KNVB bevestigt dat de Portugees hierdoor de bekerfinale van 21 april moet missen.