Ten Hag spreekt over toekomst: dit is wanneer de trainer weer aan de slag wil

Erik ten Hag heeft bevestigd dat hij tot 1 juli geen nieuwe trainersbaan aanneemt. De oefenmeester werd in november ontslagen bij Manchester United en wil zich voorlopig richten op zijn privéleven.
De 55-jarige trainer werd de afgelopen maanden in verband gebracht met clubs als Borussia Dortmund, Tottenham Hotspur en meerdere MLS-teams. Ook Feyenoord werd genoemd als mogelijke bestemming. De Rotterdammers zagen in Ten Hag een ideale opvolger voor de ontslagen Brian Priske, maar Ten Hag wees de club af, waarna Feyenoord Van Persie als nieuwe trainer presenteerde. Ten Hag benadrukt echter dat hij op korte termijn nergens instapt. "Ik heb besloten om tot 1 juli nergens als hoofdtrainer aan de slag te gaan en dus niet eerder dan de start van het nieuwe seizoen", verklaarde hij aan SEG Stories.
Ten Hag werd in 2022 aangesteld als manager van Manchester United en leidde de club in zijn eerste seizoen naar een derde plaats en de winst van de League Cup. Afgelopen seizoen won hij de FA Cup, maar de achtste plek in de Premier League zorgde voor veel kritiek. United voerde gesprekken met andere trainers, waaronder Thomas Tuchel, maar besloot uiteindelijk zijn contract te verlengen tot 2026. In november kreeg Ten Hag alsnog zijn congé, waarna Rúben Amorim de leiding overnam.
Uit financiële documenten van Manchester United bleek later dat de club ruim 14,5 miljoen pond (ongeveer 196 miljoen Zweedse kronen) betaalde voor zijn ontslag. Voorlopig blijft Ten Hag zonder club, terwijl diverse clubs hem op de radar houden.