Ajax en Lille akkoord over vertrek Akpom

'Akpom niet meer bij selectie voor Klassieker: hoogte van koopoptie bekend'

31 januari om 19:46
Update: 31 januari om 19:48

Chuba Akpom gaat Ajax spoedig verlaten. De Amsterdammers hebben met Lille een akkoord bereikt over een huurtransfer met optie tot koop, meldt De Telegraaf.

Lille zal het volledige salaris van Akpom overnemen van Ajax en heeft een koopoptie van 12,5 miljoen euro bedongen. Door de aanstaande move van Akpom zal hij komende zondag niet van de partij zijn bij de Klassieker. De Engelse aanvaller stond al langere tijd op de nominatie om te vertrekken uit Amsterdam en had de keuze uit Lille, Fiorentina en Sunderland.

De keuze is dus gevallen op Lille, dat midweeks nog het goede voorbeeld gaf aan Ajax door Feyenoord met 6-1 van de mat te vegen in de Champions League. Akpom kwam anderhalf jaar geleden over van Middlesbrough en kwam tot 68 wedstrijden voor Ajax. Hierin scoorde hij 23 keer en leverde hij vier assists.