Frans Hoek blijft keeperstrainer bij sc Heerenveen na KNVB-beoordeling - VN

Hoek blijft keeperstrainer van Heerenveen na beoordeling KNVB

27 januari om 15:34

Frans Hoek blijft keeperstrainer van SC Heerenveen. Hoewel de KNVB aanvankelijk twijfelde of hij over de juiste papieren beschikte, is na advies van de UEFA bevestigd dat de ervaren trainer zijn werkzaamheden mag voortzetten.

De 68-jarige Hoek begon begin januari bij Heerenveen als opvolger van Harmen Kuperus, die vertrok na een intern conflict. Kort na de aanstelling stelde de KNVB echter vast dat Hoek niet het verplichte KNVB-diploma had om in de Eredivisie te werken. Na een nadere analyse bleek hij op basis van UEFA-regels alsnog in aanmerking te komen. "Omdat Hoek de opleiding zelf heeft opgezet en als docent heeft gefungeerd, voldoet hij aan de licentie-eisen", aldus een KNVB-woordvoerder.

Trainer Robin van Persie toonde zich eerder verbaasd over de kwestie. "Je hebt het over een fantastische keeperscoach die een heel grote bijdrage heeft geleverd aan de cursus maken, voorbereiden en presenteren", zei hij tegen ESPN.

Hoek heeft in het verleden als keeperstrainer gewerkt bij topclubs zoals Ajax en FC Barcelona en had ook een rol bij het Nederlands elftal. Zijn situatie benadrukt de strengere regels voor keeperstrainers, die sinds dit seizoen in de Eredivisie van kracht zijn. Bij FC Twente moest Sander Boschker eerder om dezelfde reden zijn functie neerleggen. Dankzij zijn unieke achtergrond kan Hoek zijn werkzaamheden bij de Friese club nu zonder verdere belemmeringen voortzetten.