NAC Breda jaagt op stunt: zeldzame successen tegen PSV in Eindhoven

NAC Breda reist af naar Eindhoven voor de Eredivisie-confrontatie met PSV. Het Philips Stadion blijkt traditioneel een lastige locatie voor de Bredanaars, maar in het verleden zijn er toch enkele opmerkelijke resultaten geboekt. VoetbalNieuws.nl blikt terug op NAC's successen in Eindhoven.
Wanneer won NAC voor het laatst in Eindhoven?
NAC wist in de Eredivisie zes keer te winnen in Eindhoven, maar de laatste overwinning dateert van 28 mei 1995. Destijds verraste NAC met een 2-4 zege, mede dankzij doelpunten van Kees van Wonderen en John Lammers. Sindsdien heeft NAC geen competitiewedstrijd meer gewonnen bij PSV.
Bekerhoogtepunten tegen PSV
In de beker heeft NAC wel belangrijke successen geboekt tegen PSV. In februari 2004 won NAC met 0-1 in de kwartfinale van de KNVB Beker, dankzij een treffer van Nourdin Boukhari. Drie jaar later, in 2007, schakelde NAC PSV uit met een overtuigende 3-0 overwinning in de achtste finales. Het meest recente succes van de Bredanaars tegen de Eindhovenaren kwam in eigen huis in de strijd om de Dennenappel. Ivan Ilic en Othman Boussaid scoorden, terwijl Timo Baumgartl met rood het veld moest verlaten.
Laatste vijf resultaten van NAC Breda in Eindhoven (competitie):
24-01-2009: PSV - NAC 2-2
20-03-2004: PSV - NAC 1-1
28-05-1995: PSV - NAC 2-4
28-05-1980: PSV - NAC 2-3
19-03-1971: PSV - NAC 1-1