Vermoedelijke opstelling Ajax tegen Rigas FS: Weghorst start in de spits | Voetbal

Vermoedelijke opstelling Ajax: Farioli mist backs en maakt keuzes voorin

23 januari om 12:00
Update: 23 januari om 11:55

Ajax heeft tegen Rigas FS achterin problemen. Francesco Farioli mist Devyne Rensch die zijn transfer naar AS Roma aan het afronden is en Jorrel Hato door een schorsing. Wat is de vermoedelijke opstelling van Ajax? VoetbalNieuws.nl legt het aan je uit.

Tegen SC Heerenveen kende Ajax een makkelijke middag. Na afloop kregen de Amsterdammers veel complimenten van Farioli, al was aanvoerder Jordan Henderson ervan overtuigd dat er meer gescoord had moeten worden. Uiteindelijk werd het 0-2. Voor het duel in Letland staat Ajax op plek elf van de League Phase van de Europa League en dus lonkt de top acht nog altijd. Daarvoor wacht dus eerst een duel met RFS, waarna Ajax in eigen huis Galatasaray ontvangt. Met een overwinning tegen de komende tegenstander is Ajax sowieso zeker van de volgende ronde.

Wat is de vermoedelijke opstelling van Ajax tegen RFS?

De vaste keuze van Farioli op doel staat al lang vast en ook in Letland zal daar geen verandering in komen. Remko Pasveer werd zesmaal gepasseerd tijdens de Europa League, maar zal de voorkeur genieten boven Diant Ramaj en Jay Gorter. Verder zal de achterhoede van Ajax wel op de schop gaan, want door de transfer van Rensch mist Ajax de startende rechtsback. In Friesland mocht Anton Gaaei al beginnen en dat doet hij ook in Letland. Verder is Jorrel Hato geschorst en daarom schuift Youri Baas een plekje op. Het verdedigende centrum bestaat daardoor uit Daniele Rugani en Josip Sutalo.

Op het middenveld rouleert Farioli niet. Ajax kende een goede wedstrijd tegen Heerenveen en dus start Kian Fitz-Jim wederom. Ook Kenneth Taylor en Jordan Henderson behouden hun plekken. Wel zit Sivert Mannsverk weer eens bij de selectie. De Noor maakte minuten tegen Jong PSV voor Jong Ajax, maar ontbrak sinds de uitwedstrijd tegen NAC Breda bij de Amsterdammers. Davy Klaassen mag nog altijd niet spelen, aangezien hij niet ingeschreven is.

Brian Brobbey genoot de afgelopen weken de voorkeur, maar nog altijd wist hij niet te scoren. Zijn laatste treffer stamt daarmee nog altijd van eind november toen hij tegen PEC Zwolle scoorde. Wout Weghorst begint voor hem, terwijl ook Bertrand Traoré op de bank zal zitten. Steven Berghuis viel in het Abe Lenstra Stadion in samen met Klaassen, maar start ditmaal vanaf het eerste fluitsignaal. Mika Godts is de linksbuiten van dienst.

De vermoedelijke opstelling van Ajax: Pasveer; Gaaei, Sutalo, Rugani, Baas; Henderson, Taylor, Fitz-Jim; Berghuis, Weghorst, Godts.