Dit bijzondere record vestigde Zwitserland vandaag in 2006

Zwitserland heeft zich na het gelijkspel van afgelopen zondag tegen gastland Duitsland als nummer twee gekwalificeerd voor de achtste finale van het EK. De Zwitsers nemen het zaterdagavond in Berlijn op tegen regerend Europees kampioen Italië. Vandaag is het precies 18 jaar geleden dat Zwitserland op het WK 2006, eveneens in Duitsland, een bijzonder record vestigde. VoetbalNieuws.nl vertelt je precies welk record de Zwitsers vestigden op het WK 2006.
Dit bijzondere record vestigde Zwitserland op het WK 2006
Voor het eerst sinds 1994 nam Zwitserland in 2006 weer deel aan het WK voetbal. De Zwitsers waren in de play-offs nipt te sterk voor Turkije, dat in 2002 nog derde werd op het WK in Japan en Zuid-Korea. In de poulefase nam Zwitserland het op tegen Frankrijk, Togo en het Zuid-Korea van Dick Advocaat. De ploeg van toenmalig bondscoach Jakob Kuhn werd eerste in poule G met zeven punten dankzij een gelijkspel tegen Frankrijk (0-0) en overwinningen op Togo (0-2) en Zuid-Korea (2-0). In de achtste finale nam Zwitserland het op tegen WK-debutant Oekraïne, dat in poule H tweede werd achter Spanje.
Na 120 minuten stond nog altijd de stand van 0-0 op het bord in Keulen. De beslissing moest dus volgen vanaf elf meter. Uiteindelijk zou Oekraïne met 0-3 de strafschoppenserie winnen en doorstoten naar de kwartfinale. Voor Zwitserland betekende dit dat het toernooi er in de achtste finale op zat. Wel vestigden de Zwitsers een bijzonder record: de ploeg werd uitgeschakeld zonder ook maar één doelpunt tegen te krijgen. Hiermee is Zwitserland tot nu toe nog altijd het enige land dat dit voor elkaar kreeg tijdens een eindtoernooi.