Dit moet Ajax doen om nog vierde te worden in de Eredivisie

Met een achterstand van acht punten op AZ heeft Ajax nog een behoorlijke taak voor de boeg om plek vier over te nemen van de Alkmaarders. Hoe zien de schema's van beide clubs eruit en wat moeten de Amsterdammers doen om nog op plek vier te eindigen? VoetbalNieuws.nl loopt de scenario's met je door.
Dit moet Ajax doen om nog vierde te worden in de Eredivisie
Acht speelrondes. Zoveel tijd heeft Ajax om acht punten in te lopen op AZ, aangezien de Alkmaarders een substantieel beter doelsaldo hebben (+30 om +10). Ajax werd donderdag onlangs hopeloos uitgeschakeld in Europa en is alleen nog actief in de Eredivisie. De blik zal volledig op de Nederlandse competitie moeten worden gegooid om nog iets uit het nu al lang mislukte seizoen te halen.
Na het gelijkspel van 2-2 tegen Sparta Rotterdam nemen de Amsterdammers het daarna nog op tegen de volgende ploegen:
PEC Zwolle (uit)
Go Ahead Eagles (thuis)
Feyenoord (uit)
FC Twente (thuis)
Excelsior (thuis)
FC Volendam (uit)
Almere City (thuis)
Vitesse (uit)
Voor Ajax breekt er een cruciale periode aan in speelronde 29 en 30: in zeven dagen tijd zijn Feyenoord en FC Twente de tegenstander en zal Ajax een resultaat moeten halen tegen beide ploegen om nog kans te maken op een vierde plek.
AZ staat er een stuk gunstiger voor in de strijd om plek vier. Het doelsaldo is zoals eerder gezegd een stuk hoger. De Alkmaarders wonnen simpel van FC Volendam en hebben verder nog dit schema:
Vitesse (thuis)
Heracles (uit)
PSV (uit)
RKC (thuis)
NEC (uit)
FC Twente (thuis)
Go Ahead Eagles (uit)
FC Utrecht (thuis)
AZ zit wat het resterende speelschema betreft in hetzelfde schuitje. PSV en FC Twente zijn beide favoriet in speelronde 29 en 32. Mocht Ajax nog een kans willen maken op de vierde plek, dan moeten de Amsterdammers van Feyenoord en FC Twente winnen en hopen dat AZ tegen PSV en FC Twente verliest. Zelfs wanneer dat scenario plaatsvindt, moeten de Alkmaarders nog in één wedstrijd averij oplopen, terwijl Ajax alles moet winnen. Dit komt door het doelsaldo: twee nederlagen van AZ is alleen voldoende voor Ajax wanneer het enorme doelsaldo wordt overbrugd.