Slot verklaart: zo lang zou Santiago Gimenez kunnen spelen tegen AS Roma

Slot verklaart: zo lang zou Santiago Gimenez kunnen spelen tegen AS Roma

Arne Slot heeft zich uitgelaten over de staat van zijn selectie. Donderdagavond neemt Feyenoord het in de tussenronde van de Europa League op tegen AS Roma. Daarin zullen de Rotterdammers het onder meer zonder Santiago Gimenez moeten doen. Met een flink gewijzigd elftal wordt de jacht naar revanche en driemaal scheepsrecht ingezet.

Gimenez begint op de bank, maar Gernot Trauner, Lutsharel Geertruida en Quinten Timber zijn er helemaal niet bij. Alireza Jahanbakhsh kampt met klachten aan zijn hamstring, die hij opliep tijdens de training. Daardoor kan hij volgens Slot niet invallen en ook niet bij de selectie zitten.

Hoe zit het verder met de personele bezetting? "We hebben er elf op het veld staan en wat op de bank zitten. Dus dat we voldoende hebben, is helder", vertelt hij voor de camera’s van Veronica. "Het is voor mij de vraag of onze stijl van spelen gehandhaafd kan worden. Onze eigen kwaliteiten meebrengen is één, maar we hopen ook met deze jongens de opbouw heel goed te verzorgen. Want dat in combinatie met het harde werken heeft ervoor gezorgd dat we staan waar we nu staan."

Dan over de fitheid van Gimenez. "Hij gaf zelf aan dat hij zich nog niet prettig voelde om te starten”, legt Slot uit. "Hij dacht dat dat niet mogelijk was. Dus we zouden hem twintig of dertig minuten kunnen gebruiken, maar mét een goede warming-up en dan moet daar ook de noodzaak voor zijn."

Slot treft in Roma een iets andere tegenstander dan hij wellicht gewend was in de twee eerdere ontmoetingen. De afgelopen twee seizoenen stond Feyenoord tegenover de ploeg die toen nog werd gecoacht door José Mourinho. Inmiddels zwaait Daniele De Rossi er de scepter. "Hij stelt wel om en nabij dezelfde elf spelers op, dus daar zit niet zo heel veel verschil. Aan de bal denk ik dat ze iets meer proberen om van achteruit naar het middenveld te komen dan naar voren, waarbij het bij Mourinho misschien wat sneller de lange bal was. Maar zonder bal probeert hij (De Rossi, red.) wat sneller druk te zetten. Dus ja, er zijn verschillen, maar ook wat overeenkomsten."

Drie keer is scheepsrecht, revanche en andere woorden om de drang om eindelijk eens van Roma te winnen passeerden de afgelopen dagen de revue. Slot wilde daar echter niet aan meedoen. "Om te voorkomen dat de headlines in Rome continu over revanche gingen. Hier willen ze graag deze ronde winnen en misschien nog wel ietsje meer omdat het om AS Roma gaat. Maar we willen vooral gewoon zoals elke wedstrijd thuis winnen."

Feyenoord – AS Roma begint om 18.45 uur in De Kuip. VoetbalNieuws.nl doet via Langs de Lijn live verslag van de wedstrijd. Het daarvoor bestemde liveblog vind je hier.