Wat voor club is Maidstone United, die zorgde voor een ware stunt in de FA Cup?

Maidstone United FC heeft voor een ware bekerstunt in Engeland gezorgd. De amateurs waren te sterk voor Ipwich Town en bekderde zo verder naar de laatste zestien van de FA Cup. Maar wat voor club is Maidstone? VoetbalNieuws neemt het met je door!
Al in het jaar 1897 werd Maidstone United FC uit Maidstone, Kent opgericht. De club was tussen 1989 en 1992 actief in de English Football League, voordat het failliet ging. Na en heroprichting moest de club zich vervolgens weer in de Engelse voetbalpiramide omhoog zien te klimmen. Momenteel komt de club uit in de Vanarama National League South, een divisie in het zesde niveau van Engeland.
Na het faillissement in 1992 werd enkele dagen later alweer als een nieuwe club opgericht, genaamd Maidstone Invicta. Vier jaar later werd echter weer de oude naam aangenomen. Enkele jaren later volgde in 2001 de promotie naar de Kent County League. Wat in de jaren daarna volgde waren promoties en degradaties in de Kent League, Isthmian League Division One South, Isthmian League Premier Division. In 2015 dwong Maidstone promotie af naar de huidige competitie, de National League South. Tussen 2016 en 2019 speelde het nog in de National League, voordat het weer degradeerde.
Prijzenkast Maidstone
Maidstone kroonde zich na de heroprichting in diverse divisies tot kampioen. Zo werd het kampioen van de National League South, Isthmian League, Isthmian League Division One, Kent League Premier, Kent County League Premier en de Division One, Two en Four van de Kent County League
Maidstone, stuntploeg in de FA Cup
In 2014 nam Maidstone voor het eerst deel aan de FA Cup, waarin het na een replay profclub Stevenage uit te schakelen. Drie jaar later gebeurde hetzelfde met Cheltenham Town en in 2018 volgde Macclesfield Town. Op 27 januari 2024 volgde in de vierde ronde van de FA Cup de volgende stunt. De amateurs van Maidstone waren met 2-1 te sterk voor Ipswich Town uit de Championship.
WOW! 𝐌𝐚𝐢𝐝𝐬𝐭𝐨𝐧𝐞 𝐔𝐧𝐢𝐭𝐞𝐝 doet het 🔥
— Ziggo Sport Voetbal (@ZS_Voetbal) January 27, 2024
Daar is het laatste fluitsignaal en Ipswich Town (tweede in de Championship) verliest van Maidstone United (zesde divisie)... 💥#ZiggoSport #EmiratesFACup #FACup pic.twitter.com/2aon91VK51
Trainer van Maidstone
George Elokobi staat sinds januari 2023 aan het roer bij Maidstone. Tussen 2019 en 2022 was de Kameroense oefenmeester nog actief als speler van de amateurclub. Elokobi speelde zijn gehele spelerscarrière in Engeland en droeg de shirts van onder meer Wolves en Nottingham Forest.
Stadion Maidstone
Sinds 2012 speelt Madistone haar wedstrijden in het Gallagher Stadium. Het stadionnetje biedt plaats voor 4200 supporters.