PSV focust zich op de VS: wie is de nieuwe ambassadeur Beasley?

Wie is DaMarcus Beasley?

Met het aanstellen van DaMarcus Beasley gaat PSV de pijlen nog meer richten op de Verenigde Staten. De Amerikaan, en tevens oud-speler van de Eindhovenaren, gaat PSV promoten in zijn geboorteland. Maar wie is deze Beasley precies? VoetbalNieuws stelt de 126-voudig international van de VS aan je voor!

Met het aantrekken van Ricardo Pepi en de huurlingen Sergiño Dest en Malik Tillman was PSV afgelopen zomer drie Amerikaans internationals rijker. Daarnaast heeft het ook nog eens Richard Ledezma onder contract staan. De interesse in het voetbal in de VS is daarmee groot. Met Beasley als nieuwe ambassadeur hoopt PSV te laten groeien.

Wie is DaMarcus Beasley?

Nadat zijn spelerscarrière in zijn geboorteland van de grond is gekomen, maakt Beasley in de zomer van 2004 de overstap van Chicago Fire FC naar Eindhoven, waar PSV twee miljoen euro voor de linkervleugelverdediger over heeft. In zijn eerste seizoen bij PSV is er direct een grote rol voor Beasley weggelegd. De Amerikaan komt 44 keer in actie in zijn debuutseizoen, waarin hij goed is voor twaalf doelpunten en elf assists. Met PSV bereikt Beasley de halve finales van de Champions League, waarin het ondanks een 3-1 zege wordt uitgeschakeld. In het seizoen 2004/05 pakt PSV ook nog eens mer de Amerikaan de dubbel, door zowel de landstitel als beker te veroveren.

In zijn tweede seizoen is het weer raak voor Beasley, dat zich met PSV tot landskampioen kroont. In totaal komt de verdediger 36 keer in actie dat seizoen, waarin hij goed is voor zowel vier doelpunten als assists. Het volgende seizoen van Beasley speelt zich af in Engeland, waar Manchester City hem op huurbasis overneemt van PSV. Na één seizoen keert Beasley weer terug naar Eindhoven, waarna hij voor 1,2 miljoen wordt verkocht aan Rangers FC. Drie jaar later neemt Hannover 69 de verdediger transfervrij over, waar hij een jaar later voor drie seizoenen transfervrij naar Puebla FC in Mexico vertrekt.

Na ruim tien jaar buiten de MLS keert Beasley in 2014 terug in zijn thuisland, waar hij tot januari 2020 het shirt van Houston Dynamo FC zal gaan dragen.  Gedurende zijn spelersloopbaan speelt Beasley maar liefst 503 wedstrijden. De aanvallende verdediger zorgt daarin voor 61 doelpunten en 64 assists. Na zijn debuut voor de USMNT in januari 2001 draagt de Amerikaan nog eens 125 keer het nationale shirt, waarin hij zorgt voor zeventien doelpunten en vijf assists. Beasley kroont zich in 2002, 2005, 2007 en 2013 te winnaar van de Gold Cup, waar hij ook actief was in 2003, 2009, 2011 en 2017. Daarnaast speelde de Amerikaan nog op de Confederations Cup van 2003 en 2009 en de WK's van 2002, 2006 en 2014.