Algemeen / februari 1, 2012 / 23:03 / 0 reacties

AZ schakelt dapper GVVV uit

door: Ben

AZ heeft woensdag met de nodige moeite de halve finale van de KNVB beker bereikt. De Alkmaarders wonnen in het eigen AFAS Stadion met 2-1 van de amateurs.

(Novum) – AZ heeft woensdag met de nodige moeite de halve finale van de KNVB beker bereikt. De Alkmaarders wonnen in het eigen AFAS Stadion met 2-1 van de amateurs uit Veenendaal. Die namen via Dennis van Meegdenburg brutaal de leiding, maar Maarten Martens maakte vlot weer gelijk. In de tweede helft besliste Martens het duel met zijn tweede treffer.

AZ had zichzelf direct vanaf de aftrap een makkelijke avond kunnen bezorgen. Brett Holman miste na 36 seconden echter de eerste kans. In de minuten daarna kwam GVVV in de wedstrijd en tot vreugde van de 2500 meegereisde Veenendaalse fans verraste Van Meegdenburg met een geplaatst schot AZ-doelman Esteban.

Lang konden de amateurs niet van de luxe van een voorsprong genieten, want negen minuten na de openingstreffer maakte Martens gelijk. De Belg schoot een vrije trap in een keer raak omdat de doelman van GVVV volledig verrast was. AZ verzuimde in de eerste helft nog een aantal keer op voorsprong te komen.

Na rust bleef AZ de ploeg met meer balbezit, maar speelden de Alkmaarders te slordig. GVVV kreeg daardoor zelfs een paar kansjes op meer. Pas halverwege de tweede helft kwam de voor de thuisploeg bevrijdende treffer. Martens scoorde met een geplaatst schot van de rand van het strafschopgebied. In het vervolg bleef GVVV goed overeind, maar in de slotfase stortte de ploeg in. Met het nodige kunst- en vliegwerk bleef het verschil een doelpunt.

Reacties

There are no comments on this entry.

Trackbacks

There are no trackbacks on this entry.

Required

Required

Optional